-

Πέμπτη 31 Ιουλίου 2014

Ισόπαλο με 0-0 έληξε το χθεσινό φιλικό της Γιουβέντους με την Τσεζένα.

Ισόπαλο με 0-0 έληξε το χθεσινό φιλικό ανάμεσα στην Γιουβέντους και την Τσεζένα στην έδρα της δεύτερης.

Στο πρώτο ημίχρονο η Γιούβε ήταν αρκετά καλή,φτάνοντας κοντά στο γκολ με το σουτ του Πίρλο από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής,αλλά ο τερματοφύλακας της Τσεζένα Α.Λεάλι(ανήκει στη Γιούβε και αγωνίζεται δανεικός στους νεοφώτιστους)έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ,το σκορ θα μπορούσε να ανοίξει και η Τσεζένα αλλά ο Μ.Στοράρι έδιωξε εκπληκτικά σε κόρνερ πάνω από τα δοκάρια του το σουτ του Defrel.

Το δεύτερο ημίχρονο δεν προσέφερε πολλές συγκινήσεις διότι και οι δυο προπονητές προέβησαν σε αρκετές αλλαγές.

Τσεζένα: Leali, Volta, Lucchini, Capelli, Perico, De Feudis, Cascione, Ze Eduardo, Renzetti, Τζούριτς, Defrel.

Γιουβέντους:  Storari, Sorensen (Buenacasa 81), Bonucci (Ogbonna 45), Chiellini (Caceres 45), Lichtsteiner (Asamoah 45), Padoin (Marchisio 45), Πίρλο (Marrone 45), Pereyra (Spinazzola 65), Μότα (45 Pepe ), Giovinco (Coman 65), Llorente (Vitale 81)