-

Κυριακή 10 Αυγούστου 2014

Γιουβέντους-All-Stars Αυστραλίας 3-2.

Η Γιουβέντους επικράτησε τις ομάδας των  A-League All-Stars της Αυστραλίας με αρχηγό τον  Alessandro Del  Piero με σκορ  3-2 στο Σίδνεϊ.

Η Η  Γιουβέντους  συνεχίζει ΤΗΝ περιοδεία προετοιμασίας Της ΣΤΗΝ Ασία ΚΑΙ ΤΗΝ Ωκεανία ΜΕ ΤΟ Παιχνίδι Αυτο ΣΤΟ Σίδνεϊ Μπροστά ΣΕ 65.000 οπαδούς.

Ήταν η πρώτη φορά που ο Del  Piero  έχει αντιμετωπίσει την πρώην ομάδα του, αλλά και το τελευταίο του παιχνίδι στο Σίδνεϊ.

Όσο για το παιχνίδι, ο Alex στα πρώτα λεπτά δοκίμασε να ανοίξει το σκορ με ένα από τα γνωστά του φάουλ αλλά η μπάλα πέρασα μόλις πάνω από τα δοκάρια, στο 9 όμως ο Marcelo  Carrusca  έδωσε στους προβάδισμα All-Stars το.

Πριν το ημίχρονο και μετά το 9 λεπτό, χάθηκαν μεγάλες ευκαιρίες και από τις δυο ομάδες χωρίς όμως καμία να σκοράρει.

Η Η ΠΙΕΣΗ Της  Γιουβέντους ΜΕ ΤΟ Ξεκίνημα ΤΟΥ δευτέρου ημιχρόνου καρποφόρησε ΣΤΟ 59 όταν από τη σέντρα του   Patrice  Evra  ο  Llorente  ισοφάρισε σε 1-1.

Ο Del  Piero  ο οποίος αφήνει την Sydney FC, στο 64 λεπτό αντικαταστάθηκε κάνοντας τους 65.000 κόσμου να τον χειροκροτήσουν όρθιοι.

Οι All-Stars δεν πτοήθηκαν από την ισοφάριση και ξανά πήραν προβάδισμα με τον  Juric στο 76 όταν  εκμεταλλεύτηκε ΕΝΑ αμυντικό λαθος ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟ 2-1.

Ακριβώς όταν οι Αυστραλοί ετοιμάζονται να γιορτάσουν μια νίκη, ο Paul  Pogba στο 88  με ένα ασύλληπτο σουτ έφερε ξανά το παιχνίδι στα ίσια.

Η Η Γιουβέντους  εκμμεταλευόμενη ΤΟ τάιμινγ ΣΤΟ 92 με τον Simone  Pepe  μέσα από την μεγάλη περιοχή και από το ύψος του πέναλτι πήρε το προβάδισμα για το τελικό 2-3.

A-League 2-3  Γιουβέντους
Σκόρερ:  Carrusca  9 (Α),  Llorente  59 (J),  Juric  76 (Α),  Pogba  88 (J),  Pepe  93 (J)

A-League All-Stars:  GALEKOVIC, Smith, Rose, Muscat, Μπερίσα, Ibini  ( Χέρσι  66), Carrusca  (Montgomery 66),  Riera, North ( Thwaite  66),  Broich , Del  Piero (Williams 64)

Juventus :  Buffon ( Storari  70), Caceres , Bonucci , Ogbonna, Lichtsteiner ( Coman  80), Pogba , Pirlo , MarchisioEvra  ( Asamoah  70), Tevez  ( Pepe  80), Llorente  ( Giovinco  86)