-

Κυριακή 2 Ιουνίου 2013

Η Prinavera δεν κατάφερε να κερδίσει την Κιέβο.

Το πρωτάθλημα και η περιπέτεια της Primavera της Juventus τελειώνει εδώ καθώς έχασε στην παράταση από την Κιέβο και δεν θα είναι στον τελικό του πρωταθλήματος, εναντίον της Κιέβο οιβπιτσιρικάδες της Γιούβε κυριαρχούσαν για περισσότερο από μία ώρα στον αγωνιστικό χώρο, αλλά οι Ενετοί ήταν πιο συγκεκριμένοι, και κατάφεραν να οδηγήσουν τον αγώνα στην παράταση όπου εξάντλησαν όλες τις πιθανότητες τους, καταφέρνοντας να πετύχουν το νικητήριο γκολ και να πάρουν την πρόκριση.

Οι ρυθμοί του αγώνα είναι υψηλοί από το πρώτο λεπό και η ομάδα της Βερόνα πιέζει, καιβστο 18 ', ανοίγει το σκορ από το σημείο του πέναλτι με τον Cisotti  ο οποίοσ ανάγκασε τον Branescu να τον ανατρέψει κερδίζοντας το πέναλτι και πέτυχε το 0-1 από τα έντεκα βήματα. Η Juve ανεβάζει στροφές και καταφέρνει μάλιστα αμέσως να ισοφαρίσει με τον Magnusson στο 22' κάνοντας το 1-1. Οι προσπάθειες των παικτών του Baroni δεν φέρνουν ευκαιρίες για τη Γιουβέντους κατά την διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου και έτσι το παιχνίδι πάει στην παράσταση όπου η Κιέβο καταφέρνει να πετύχει το γκολ που τις έδωσε τη νίκη με σκόρερ τον ekuba στον 3' λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης και πήρε την πρόκριση.
Ετσι το παιχνίδι έληξε 2-1 υπέρ της Κιέβο που συνεχίζει.

JUVENTUS-CHIEVO 1-1 (1-2)

Γκολ: Cisotti,18’, Magnusson, 22’, 3’ sts Ekuban