-

Κυριακή 11 Ιανουαρίου 2015

Νάπολι-Γιουβέντους 1-3, νίκη στο Σαν Πάολο και πάλι στο +3 από τη Ρόμα.

Η Γιουβέντους πήρε τη νίκη μέσα στο Σαν Πάολο ύστερα από 15 χρόνια (το 2000 είχε πάρει την τελευταία νίκη της)  χωρίς να εντυπωσιάσει με την απόδοση της κατάφερε να ανοίξει το σκορ στο 29' με υπέροχο σούτ του Πολ Πογκμπά, ένα σκορ που κράτησε με σχετική ευκολία μέχρι το τέλος του ημιχρόνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η Νάπολι ισοφάρισε με τον Μπρίτος στο 64', ωστόσο η Γιουβέντους είχε  απάντηση και μετά από 5 λεπτά και με πλασέ του Κάσερες στο 69' έγινε το 1-2, για να κλείσει το σκορ ο Βιντάλ στο 94' για το 1-3. Έτσι η Κυρία κατάφερε να ξανά αυξήση τη διαφορά από τη δεύτερη Ρόμα στο +3.

NAPOLI-JUVENTUS 1-3

RETI: Pogba 29', Britos 64', Caceres 69', Vidal 94'