-

Τετάρτη 26 Νοεμβρίου 2014

Μάλμε-Γιουβέντους 0-2, νίκη μισή πρόκριση για την Κυρία.

Η Γιουβέντους χώρις να κάνει εντυπωσιακή εμφάνιση πήρε αυτό που ήθελε και πλέον κρατάει την τύχη στα χέρια της για την συνέχεια του Champions League.

Στο πρώτο ημίχρονο η απόδοση της κυρίας δεν ήταν καλή και έτσι το 0-0 ήταν το φυσιολογικό σκορ με το οποίο οι δυο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια, με το ξεκίνημα του δευτέρου ημίχρονο ωστόσο η Γιουβέντους μπήκε αποφασισμένη να πάρει αυτό που θέλει και το κατάφερε στο 49' με τον Φερνάντο Γιορέντε να άνοιγει το σκορ μετά από όμορφη πάσα του Μαρκίσιο διώχνοντας το όποιο άγχος, στη συνέχεια η Κυρία προσπάθησε να πετύχει και δεύτερο γκολ για να έχει το κεφάλι της ήσυχο όμως λίγο η αστοχεία των παικτών της λίγο ο τερματοφύλακας της Μάλμε δεν το επέτρεψαν, τελικά  ο Τέβεζ στο 88' εκμεταλλεύτηκε την πάσα του Πογκμπα στον κενό χώρο και κατάφερε να πετύχει το γκολ που σφράγισε το τελικό 0-2.

Με αυτή τη νίκη η Γιουβέντους έφτασε τους 9 βαθμούς και με νίκη την τελευταία αγωνιστική επι της Ατλέτικο μπορεί να πάρει την πρώτη θέση στον όμιλο. Βαθμολογία: Ατλέτικο 12, Γιουβέντους 9, Ολυμπιακός 6, Μάλμε 3.

MALMOE-JUVENTUS 0-2

RETI: Llorente 49', Tevez 88'