-

Πέμπτη 1 Μαρτίου 2012

Φιλικό της Γιούβε με την Νοβέζε 4-1.

Η Γιουβέντους χθες το απόγευμα έπαιξε φιλικό προετοιμασίας στο Vinovo ενόψει του Σαββατιάτικου παιχνιδιού εναντίον της Κιέβο, αντίπαλος της μια ομάδα που παίζει στην Serie D η Novese. Ο Κόντε δεν είχε στη διάθεση του 10 παίκτες που είναι με τις αποστολές των εθνικών ομάδων τους, στο φιλικό  επιβλήθηκε η Γιούβε με σκορ 4-1.

Καλές επιδόσεις είχαν όσοι παίκτες έπαιξαν χθες στο Vinovo, το παιχνίδι ξεκίνησε με την Novese να ανοίγει το σκορ με τον Soragna κάνοντας το 0-1. Πριν τελειώσει το ημίχρονο, ισοφάρισε για την Γιουβέντους ο Quagliarella. Στο δεύτερο ημίχρονο ανέλαβε δράση ο Ντελ Πιέρο που σκόραρε και έκανε το 2-1, το τρίτο γκολ ήρθε από τον Μποριέλο μετά από μια ασίστ του Ελία.
Για να κλείσει το σκορ και πάλι ο Del Piero γράφοντας το τελικό 4-1, με το δεύτερο προσωπικό του γκολ.