Juventinos είναι κάθε ένας από εμάς που αγαπάει την ιστορία αυτής της τεράστιας ομάδας.

Juventinos σημαίνει παθολογική αγάπη για τα Bianconero χρώματα της μεγαλύτερης ομάδας στον κόσμο.

Juventinos είναι αυτός που αγάπησε την ομάδα στα δύσκολα χρόνια που έμεινε μακριά από τίτλους.

Juve-ntinos είμαι και γουστάρω τρελά για όλα όσα μου έχεις προσφέρει, Vecchia Signora.!!!

Juve-ntinos είμαι γιατί και οι Έλληνες Tifosi Bianconeri έχουν δικαίωμα να ξέρουν τα πάντα για την Μεγάλη Κυρία.!!!

Για επικοινωνία στείλτε E-mail : juve-ntinos@mail.com

Τρίτη 17 Ιουλίου 2012

Νίκη με 7-1 στο πρώτο φιλικό της χρονιάς για την Γιούβε.

Η Γιουβέντους κέρδισε στο πρώτο φιλικό της χρονιάς την Aygreville με σκορ 7-1, τα γκολ για την Γιούβε πέτυχαν οι  Quagliarella 2 (7' και στο 23'), Vucinic (21' με πέναλτι), κλείνωντας το ημίχρονο με σκορ 3-1, και στην επανάληψη σκόραραν οι Matri (56' με πέναλτι), Boakye (65'), Vidal (91' με πέναλτι) και Padovan (93'). Για την ομάδα της Aygreville είχε ανοίξει το σκορ ο Turato μόλις στο 1' λεπτό του αγώνα μετά από λάθος του Lucio. Πολλοί φίλαθλοι της Γιούβε έδωσαν το παρόν για να δουν από κοντά την ομάδα στο πρώτο της φιλικό.

JUVENTUS - AYGREVILLE 7-1

Γκολ: Turato 1’pt, Quagliarella 7’ pt, Vucinic, 21’pt (rig), Quagliarella 23’ pt, Matri 56’ (rig), Boakye 65’, Vidal 91’ (rig), Padovan 93’.

AYGREVILLE πρώτο ημίχρονο: Gini;  Berthod, Challancin, Vuillermoz X., Vitale; Marchesano, Marchetto  L., Furfori, Salvadori; Caputo, Turato

JUVENTUS πρώτο ημιχρονό: Storari; Masi, Lucio, Caceres; Pepe, Padoin, Marrone, Asamoah, Ziegler; Vicinic, Quagliarella

AYGREVILLE δεύτερο ημίχρονο: Anile, (32’ Sterrantino) Paganin, Dattolo, Joly, Vuillermoz D; Marchetto M., Rinaldi, Menegazzi, Apparenza (28’ Timpano); Porro, Cuneaz Allenatore: Benedetti

JUVENTUS δεύτερο ημίχρονο: Leali; Untersee, Rugani, Magnusson; Lichtsteiner, Vidal,  Applet, Bouy (25’ Schiavone), De Ceglie; Boakye (37’ Padovan), Matri